Jaki stół do jadalni wybrać?

Jaki stół do jadalni wybrać?

W polskich realiach małych mieszkań w blokach z wielkiej płyty posiadanie jadalni to wręcz luksus. W zasadzie tylko budownictwo jednorodzinne i nowoczesne mieszkania o otwartej przestrzenie posiadają wydzielone miejsce na jadalnię. Jeśli jesteś w gronie tych szczęściarzy, którzy mogą dysponować jadalnią z pewnością zastanawiasz się jaki stół będzie najbardziej odpowiednie do takiego pomieszczenia. Wybór nie jest prosty, albowiem w sklepach znajdziemy wiele różnorodnych modeli o przeróżnej stylistyce. Warto więc poświęcić więcej czasu na wybór odpowiedniego stołu do naszej jadalni. Jaki stół do jadalni wybrać?

Jaki stół do jadalni wybrać?

Jaki stół do jadalni wybraćDlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim dlatego, że to właśnie jadalnia będzie głównym miejscem domu, czy też mieszkania. To tutaj przecież będziemy spędzać czas na wspólnych posiłkach. Więc jaki stół do jadalni wybrać, aby spełniał on nasze oczekiwania. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się na odpowiednim rozmiarem stołu oraz jego typem. Jaki więc rozmiar stołu wybrać. Naszym zdaniem zdecydowanie jak największy. Nawet kiedy tworzymy niewielką rodzinę, z jednym, czy też dwójką dzieci, to nie warto kupować stołu na cztery osoby. Chyba, że tylko na tyle pozwala nam powierzchnia jadalni. Warto bowiem kupić stół większy, przy którym zasiądą również ewentualni goście. Taki większy stół doskonale sprawdzi się również podczas świąt, czy też różnych uroczystości rodzinnych.

Jaki typ stołu będzie najbardziej odpowiedni?

Jeśli chodzi o typ stołu to mamy wiele różnorodnych możliwości do wyboru. Bardzo popularne są stoły kwadratowe, czy też okrągłe. My jednak rekomendujemy stoły prostokątne. Przy nich może zasiąść zdecydowanie więcej osób. Musimy się też zastanowić czy chcemy stół rozkładany czy nierozkładany. Kiedy nasza jadalnie jest niewielka wówczas jesteśmy wręcz zmuszeniu do zakupu stołu rozkładanego. Jednak musimy pamiętać, że jest on znacznie mniej stabilny niż stół nierozkładany. Dlatego jeśli tylko mamy taką możliwość to powinniśmy postawić właśnie na tę drugą opcję.

Warto również zwrócić na styl naszego stołu. Powinien on być odpowiednio dopasowany do stylu jadalni. Rustykalny stół bowiem zupełnie nie będzie współgrał z nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzem. Dlatego należy tę kwestię odpowiednio wcześniej zaplanować. Jeśli jesteśmy minimalistami i nasze mieszkanie – w tym jadalnia – jest urządzone nowocześnie, to powinniśmy zakupić stół lekki, o prostej linii i bez żadnych ozdób. Oczywiście może to być stół drewniany, jednak najlepiej aby miał zachowaną oryginalną fakturę drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *