Minimalizm w urządzaniu wnętrza

Minimalizm w urządzaniu wnętrza

Zastanawiasz się w jaki sposób urządzić swoje nowe mieszkanie? Warto wiedzieć, że ostatnimi czasy dużą popularności zdobył minimalizm. To nie tylko styl urządzania wnętrz, ale również do pewnego stopnia także styl życia. W tym artykule jednak poruszymy problem urządzania mieszkania w formie minimalistycznej. Jak zastosować minimalizm w urządzaniu wnętrza?

Czym charakteryzuje się minimalizm w urządzaniu wnętrza?

Minimalizm w urządzaniu wnętrzaJakie są cechy charakterystyczne minimalizmu w kontekście urządzania mieszkania? Przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje musimy w tym wypadku zdecydować się na minimalną ilość mebli i rzeczy. Zwykle mamy tendencję to stawiania w pomieszczeniu przesadnej ilości mebli. Zastawiamy wszystkie możliwe ściany, a nawet okna, na których zwykle wiszą firany i grube zasłony. Dodatkowo meble są przeładowane różnego rodzaju zakurzonymi bibelotami, a na podłodze leży gruby dywan. Tak z grubsza wygląda typowe polskie mieszkanie. Minimalizm wnosi więc nieco świeżości, przestrzeni i nadaje wnętrzu lekkości. Meble są lekkie i o prostej konstrukcji. Są zaprzeczeniem typowych meblościanek, rozkładanych kanap i regałów zawalonych kryształami. Minimalizm w urządzaniu wnętrza sprawia, że nasze mieszkanie stanie się bardziej przejrzyste i pozwoli odpowiednio wykorzystać jego przestrzeń.

Jak zastosować minimalizm w urządzeniu mieszkania?

Jak więc wdrożyć ten styl w swoim mieszkaniu? W pierwszej kolejności należy zdecydowanie pozbyć się nadmiaru mebli i rzeczy. W przypadku mebli w zasadzie najlepiej byłoby jej wymienić na całkiem nowe modele, takie które są proste, lekkie i mają skromną estetyką. Unikać należy mebli dużych i ciężkich. Warto postawić na lekkie, ale funkcjonalne szafy. Kiedy już rozwiążemy kwestię odpowiedniego umeblowania należy zając się dekoracjami i dodatkami. Przede wszystkim półki nie mogą być załadowane nadmiarem różnego rodzaju ozdób i bibelotów. Musisz je maksymalnie ograniczyć i ustawić je w porządku.

Warto również pomyśleć nad odpowiednimi kolorami w mieszkaniu. Warto by było ich jak najmniej i by były stonowane. Ściany powinny być gładkie i jednokolorowe. Żadnych pstrokacizn i wzorów. W przypadku płytek warto korzystać z tych o najprostszych wzorach. Warto również pozbyć się grubych zasłon i firan. Wystarczy skromna roleta, w w dzień warto by okno było odsłonięte. Zdecydowanie warto nie zastawiać mieszkania meblami. Najlepiej jest zostawić niektóre kąty nawet całkiem puste. To pozwoli na uzyskanie przestrzeni nawet w najmniejszym mieszkaniu.

Artykuł powstał przy współpracy z Miloohome: https://www.miloohome.pl/meble-do-wnetrz/fotele.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *