Sposoby na “bezbolesny” remont – szybka metamorfoza wnętrza małym kosztem

Sposoby na “bezbolesny” remont – szybka metamorfoza wnętrza małym kosztem

Zastanawiasz się na remontem mieszkania, ale przerażają cię potencjalne koszty i skala prac jakie należy wykonać? Z pewnością jak większość osób myślisz, że odnowienie mieszkania musi się wiązać z dużymi nakładami finansowymi. Jednak musisz wiedzieć, że to jest jednak mit. Istnieje bowiem kilka sposobów, czy też trików na to, aby niewielkim wydatkiem całkowicie odmienić wnętrza w swoim mieszkania. Aby metamorfoza wnętrza nie pochłonęła zbyt wielkich środków trzeba wiedzieć jakie jego elementy mają największy wpływ na ogólny wygląd pomieszczeń. Ta wiedza może się okazać bezcenna. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy, a uzyskamy naprawdę satysfakcjonujące efekty.

Jak odmienić wnętrze małym kosztem?

Sposoby na “bezbolesny” remont - szybka metamorfoza wnętrza małym kosztemJak więc dokonać metamorfozy w naszym mieszkaniu. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na barwy. Zmiana koloru ścian to odpowiedni sposób na to, aby naprawdę za niewielką ceną całkowicie zmienić wnętrze. Co w tym wypadku bardzo ważne – taką zmianę przeprowadzimy niezwykle szybko. W sklepach znajdziemy bowiem farby, które nie wymagają nakładania wielu warstw, aby uzyskać odpowiedni efekt. A zmiana kolory to naprawdę poważna zmiana wnętrza, od razu rzucająca się w oczy.

Oczywiście pomalowanie ścian to jedyny sposób na „bezbolesny” remont. Warto również zastanowić się nad zastosowaniem nowych dekoracji. Przyjrzyjmy się szczególnie detalom w naszym mieszkaniu. Może warto wymienić żyrandol, albo doniczki? Albo powiesić inne zasłony? Może na regałach warto wyeksponować jakieś ozdoby kosztem innych? To naprawdę niewiele, a może dać spore efekty.

Renowacja mebli

Wydawałoby się, że metamorfoza wnętrza powinna się wiązać z całkowitą wymianą umeblowania. To jednak przedsięwzięcie kosztowne. A my chcemy pokazać czytelnikom, jak wykonać to zadanie niewielkim kosztem. W tym wypadku warto więc dokonać renowacji naszych mebli. Możemy je choćby pomalować na inny kolor. Oczywiście najpierw trzeba pozbyć się starej powłoki lakierniczej i oczyścić powierzchnię mebli. Jest to zadanie czasochłonne i żmudne. Ale dzięki temu nakładowi pracy może nadać swoim starym meblom zupełnie nowy wygląd. A koszty nie będą w tym wypadku duże.

To samo dotyczy również drzwi. Dzięki zastosowaniu nowego koloru uzyskamy efekt świeżości. Dodatkowo jeśli drzwi są drewniane, możemy pozbyć się farby i zostawić pierwotną strukturę drewna. Oczywiście należy je wówczas zabezpieczyć lakierem bezbarwnym.

Artykuł powstał przy współpracy z Merkury Market: https://www.merkurymarket.pl/plytki-ceramiczne/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *