Sypialnia dla rodziców i dziecka

Sypialnia dla rodziców i dziecka

Planując powiększanie rodziny z pewnością zastanawiacie się nad wprowadzeniem pewnych modyfikacji w waszym mieszkaniu. Nie ma co ukrywać – pojawienie się nowego członka rodziny sprawia, że musimy na nowo zdefiniować przestrzeń w mieszkaniu. W pierwszej kolejności musimy się zastanowić nad tym , czy dziecko będzie spało w sypialni z rodzicami, czy też od razu w swoim pokoju. Większość rodziców woli mieć dziecko przy sobie, dlatego też zachodzi problem jak odpowiednio zaaranżować sypialnię dla rodziców i dziecka.

Sypialnia dla rodziców i dziecka – jak ją zaaranżować?

Sypialnia dla rodziców i dzieckaOczywiście nie musimy w tym wypadku adaptować innego pomieszczania. Po prostu wykorzystajmy naszą dotychczasową sypialnię, zaledwie nieznacznie ją modyfikując. Co więc powinno znaleźć się we wspólnej sypialni dla rodziców i dziecka? Przede wszystkim zakładamy, że stoi tam już wasze łoże małżeńskie. I w zasadzie może ono nadal stać w tym samym miejscu. Musimy przede wszystkim dostawić łóżeczko naszego malucha. Zwykle jednak takie łóżeczka nie zabierają zbyt wiele miejsca, więc z pewnością znajdziecie dla niego odpowiednią lokalizację. Zdecydowanie warto ustawić je w taki sposób, aby każdy z rodziców miał ułatwiony dostęp do dziecka. Zwłaszcza w nocy, kiedy dziecko płacze i trzeba je uspokoić, musimy mieć możliwość szybkiego dotarcia do jego łóżeczka.

Fotel do karmienia

Ale łóżeczko dziecka to niejedyny nowy mebel, które całkowicie odmieni waszą sypialnię. Albowiem sypialnia dla rodziców i dziecka będzie musiała również pomieścić na fotel do kamienia. Oczywiście każdy fotel będzie się do tego nadawał. Jeśli dotychczas stal już w waszej sypialni fotel to oczywiście możecie go wykorzystać właśnie również do karmienia dziecka. Jednak jeśli do tej pory w sypialni nie było fotela, to teraz macie okazje kupić taki model, który idealnie będzie pełnił rolę fotela do karmienia.

Czym powinien się charakteryzować taki fotel? Przede wszystkimi musi być maksymalnie wygodny. Najlepiej jeśli będzie to fotel bujany. Wówczas będzie go można wykorzystać, podczas usypiania dziecka. Warto, aby taki fotel miał wysoki zagłówek. Wówczas będzie można się na nim również odpowiednio zrelaksować. Przyda się również odpowiedni podnóżek. Poza tym warto również tak dobrać fotel, aby pasował do reszty wystroju sypialni. Najlepiej ustawić go w najbardziej zacisznym miejscu sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *